Domowy test na nietolerancje pokarmowe

Nietolerancje pokarmowe to coraz częstszy problem. Jeszcze nie tak dawno jego zdiagnozowanie było nie lada wyzwaniem. Na szczęście dziś mamy do dyspozycji szereg różnego rodzaju narzędzi, dzięki którym postawienie właściwego rozpoznania jest znacznie łatwiejsze. Duże zainteresowanie budzi obecnie Food Test 40. Można go wykonać na własną rękę bez wychodzenia z domu.

Jak działa Food Test 40?

Food Test 40 to laboratoryjny test na nietolerancje pokarmowe. Pozwala na precyzyjne określenie poziomu przeciwciał IgG odpowiedzialnych za niewłaściwą reakcję na składniki pokarmowe. Badanie wykrywa około 40 antygenów, między innymi zboża, mięsa, warzywa, owoce morza, rośliny strączkowe, drożdże czy orzechy.

Samo badanie nie jest bolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Cały proces trwa od 5 do 10 minut. Wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do przeprowadzenia testu klient otrzymuje w zestawie razem z odpowiednią instrukcją. Co trzeba zrobić? Wystarczy pobrać niewielką ilość krwi bezpośrednio do probówki.

Następnie należy wypełnić krótki formularz, podać swoje dane oraz adres poczty elektronicznej, na które mają zostać przesłane wyniki przeprowadzonego testu. Potem wystarczy już tylko zamówić kuriera i przekazać mu odpowiednio zabezpieczone materiał badawczy, a także uzupełniony wcześniej kwestionariusz.

Food Test 40 – kiedy wyniki?

Wyniki przeprowadzonego testu, opatrzone stosownym wyjaśnieniem, są dostarczane na wskazany wcześniej adres mailowy w terminie od 10 do 14 dni roboczych. Informacja zwrotna obejmuje dane ilościowe. Klient dowiaduję się więc, jak silnie reaguje jego organizm na dany produkt spożywczy, pozwala określić stopień nietolerancji na składnik pokarmowy.

Food Test 40 – kto powinien go wykonać?

Food Test 40 został stworzony z myślą o osobach, które borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Cierpią na bóle brzucha, biegunki, mdłości, wzdęcia, niekontrolowane zmiany nastroju itp.

Warto jednak podkreślić, że istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia badania, między innymi długotrwałe przyjmowanie leków sterydowych oraz immunosupresyjnych czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Food Test 40 nie może być wykonywany u dzieci poniżej pierwszego roku życia.

Food Test 40 – gdzie można go kupić?

Food Test 40 można nabyć za pośrednictwem portalu Revitadiet. To renomowany serwis założony przez medyczno-dietetyczne trio: Agnieszkę, Dorotę i Kamilę, które wykorzystują swoje doświadczenie i wiedzę, by pomagać innym w rozpoczęciu zdrowszego życia i ustaleniu planu żywieniowego skrojonego na miarę potrzeb.