Zasady funkcjonowania portalu
Jak wykonać pomiary potrzebne do uzupełniania ankiety osobowej?

Przygotuj centymetr do wykonania pomiarów:

 •  u Pań:
  • obwód brzucha: pomiar na wysokości pępka
  • obwód bioder: pomiar na wysokości kolców biodrowych
  • obwód talii: pomiar pod żebrami
 • u Panów:
  • pomiar obwodu brzucha na wysokości pępka
  • pomiar obwodu nadgarstka
 • u dzieci:
  • pomiar brzucha  na wysokości pępka            

 

Jak przygotować się do badania BETA

Siedem dni przed badaniem należy nie przyjmować antybiotyków, suplementów diety oraz minerałów. Natomiast wszelkie leki przyjmowane na stałe nie mogą zostać odstawione i należy je wymienić w ankiecie.

Na czczo w dniu badania należy pobrać 3 próbki moczu oraz próbkę śliny, z którymi należy się stawić w laboratorium. Krew zostanie pobrana w laboratorium. Na pobranie krwi należy przyjechać na czczo.

-3 różne próbki moczu zebrać w odstępie co najmniej 30 min, w objętości około 1/3 pojemnika. Pierwszą próbkę moczu należy zebrać od razu po przebudzeniu. Pojemniki prosimy podpisać w kolejności oddania – odpowiednio 1, 2, 3;

– ślinę należy napluć do pojemnika na kał w objętości 1/3 pojemnika, przed myciem zębów i płukaniem jamy ustnej;

– krew zostanie pobrana na miejscu, w punkcie laboratoryjnym Revitamed w Warszawie lub na Bielanach Wrocławskich o wyznaczonej godzinie podanej przy rejestracji. Prosimy przyjechać na czczo.

 

Do kogo skierowany jest portal Revitadiet?

Portal adresowany jest dla każdego w wieku powyżej 2 rż. Lekarz na podstawie analizy ankiety ( wywiadu) i zeskanowanych (udostępnionych badań laboratoryjnych i/lub obrazowych) może dobrać optymalną dietę i suplementacje. 

Kiedy i jaką otrzymam dietę?

Trzy dni robocze potrzebują lekarze na analizę i ułożenie diety, włącznie z uwagami medycznymi.
Otrzymasz dietę ze ściśle określonymi przepisami ( możesz je modyfikować, ale tylko wg.uwag przy przepisach).
Dieta rozpisana jest z określeniem konkretnej ilości posiłków na 7 dni tygodnia.
Należy powtarzać ten schemat od poniedziałku do niedzieli czterokrotnie ( czyli 4 tygodnie).

Czy muszę wypełnić ankietę i jak długo to trwa?

Tak, należy rzetelnie wypełnić ankietę, proszę zarezerwować sobie na to czas ( około godziny ) przygotować miarkę(centymetr),zważyć się, mieć przy sobie badania laboratoryjne jak: morfologia, USG jamy brzusznej. Możesz przerwać wypełnianie ankiety, bo w każdym momencie możesz ją po prostu zapisać i wrócić do niej w dogodnym dla siebie czasie. Proszę dać nam jak najwięcej prawdziwych informacji na zadane pytania. Pytania nie są przypadkowe, wynikają z wieloletniej pracy z pacjentami. Analiza ankiety da nam obraz stanu Państwa zdrowia i umożliwi dobór diety ukierunkowanej na problem, który będzie następnie opisany i zaznaczony w uwagach medycznych.

Czy muszę wykonać badania przed wypełnieniem ankiety?

Możesz ale nie musisz, dla osób chcących szybko uzyskać dietę (ścieżka szybka) wystarczy wypełnić ankietę i odesłać, a za 3 dni robocze dostaniesz na podany mail informacje, że Twoja dieta oczekuje na Ciebie.

Kto może/powinien zrobić badania dodatkowe jak Beta czy Food Test?

Każdy może wykonać badania dodatkowe, proszę tylko pamiętać, że jest to ścieżka zaawansowana co oznacza, że czekacie Państwo na wykonanie zleconych badań. Czas uzyskania diety wydłuża się wtedy. W przypadku badania Bety jest to minimum 4 dni robocze, a w przypadku badania Food Test do 10 dni roboczych.

Co oznacza ścieżka szybka i ścieżka zaawansowana ?

Ścieżka szybka – to szybka realizacja diety- wypełniasz tylko ankietę – czas realizacji do 3 dni roboczych.

Ścieżka zaawansowana jest dla osób, które mają więcej czasu i mogą wykonać badania z krwi.
Czas realizacji – badanie Beta do 4-7 dni roboczych, badanie Food Test do 10 dni roboczych.

Dla kogo ścieżka szybka a dla kogo ścieżka zaawansowana?

Ścieżka szybka jest dla osób, które pilnie poszukują pomocy i np. mają rozpoznany już problem medyczny np. guz wątroby lub stan w trakcie chemioterapii, lub reumatoidalne zapalenie stawów itp.

Ścieżka zaawansowana jest dla osób, które mają więcej czasu i mogą wykonać badania z krwi. Dla osób w każdym wieku, które czują się źle lub chcą dowiedzieć się więcej o swoim metaboliźmie.
A) Food Test ( zamów u nas w sklepie i oczekuj na kuriera, który bezpłatnie dostarczy Ci badanie do domu- na wskazany adres), a Ty po otrzymaniu tego badania drogą elektroniczną dołączysz to badanie skanem do naszej ankiety. Czas potrzebny na wykonanie tej usługi ( 7 dni badanie Food Test plus 3 dni robocze na dietę ) w sumie to 10 dni.
B) Badanie B-E-T-A to umówienie się telefoniczne na pobór krwi/oddanie próbki śliny i trzech próbek moczu ( uwaga na czczo!)w siedzibie firmy REVITA BIELANY WROCŁAWSKIE ul. Liliowa 4. Badanie kilka godzin później jest dostępne na mailu i można wypełniać ankietę i dołączyć badanie drogą elektroniczną. Czas realizacji : Badanie Beta ( 1 dzień plus 3 dni robocze na dietę ) w sumie to 4 dni robocze.

Krok po kroku do otrzymania diety

1. Rejestrujesz się w portalu
2. Po zapoznaniu się z ofertą portalu:
a) kupujesz wybrany abonament ( dietę ) na 4 lub 8 lub 12 tygodni
b) możesz dokupić dodatkowo wiadomości z lekarzem ( możesz wtedy zadać lekarzowi trzy pytania do 800 znaków w każdej wiadomości)
c) możesz w sklepie dokupić badanie ( BETA i/lub FT 40)
2. Wypełniasz ankietę zdrowotną/żywieniową /skanujesz swoje badania, jeśli nie masz, nie martw się, bo nie są obowiązkowe.
-podajesz swoje pomiary,- wagę ( przygotuj centymetr), zważ się .
3. Czekasz na maila ( który podałeś podczas rejestracji) informującego Cię, że dieta już jest gotowa —czas oczekiwania do 3 dni roboczych
4. Logujesz się do swojego konta
5. Masz jeden dzień gratis na zapoznanie się z jadłospisem/zasadami, żeby przygotować produkty, które będą Ci potrzebne w realizacji diety.
6. Twój abonament zacznie się liczyć za 2 dni po otrzymaniu diety na maila, tak żeby spokojnie się przygotować, zrobić zakupy.
7. Otrzymujesz dietę rozpisaną z przepisami na 7 dni tygodnia, Twoim zadaniem jest powtarzanie jej przez kolejne 4 tygodnie,żeby zauważyć upragnione zmiany.
8. Możesz wymieniać dni np. poniedziałek z wtorkiem itp. czy przestawić dniami posiłki np.: obiad poniedziałkowy zjeść w czwartek (zamienić).
9.Nie wolno natomiast zamieniać kolejności posiłków, czyli np. II śniadanie nie może być Twoją kolacją i na odwrót.
10. Można w dowolnej chwili trwania abonamentu czyli diety, wykupić 3 pytania do lekarza, jeżeli są jakieś kwestie medyczne, lub żywieniowe, które musisz omówić.
11. Po 3 tygodniach dostajesz ankietę cząstkową ( krótką ) z zapytaniem o Twój stan/ efekty – jest to bardzo ważny moment dla Twojej diety, proszę wypełnij ją, bo wtedy lekarz będzie w stanie zoptymalizować dietę dokładnie w zależności od problemów lub uwag jakie wyślesz.
12. Ankietę cząstkową powinieneś wypełnić i wysłać na 3 dni przed zakończeniem obecnej diety, tak aby lekarz miał czas na przygotowaniem dla Ciebie kolejnego etapu, nie jest to jednak bezwględnie wymagane.
13.Jeżeli w trakcie diety coś zmienisz, albo zauważysz zmiany w swoim organizmie lub masz dodatkowe wyniki, lub po prostu chcesz coś zmienić, poinformuj nas o tym koniecznie w następnej diecie ( w ankiecie cząstkowej), a jeżeli zależy Ci na pilnej konsultacji, wykup usługę :indywidualne pytania do lekarza, a my w każdym momencie diety odpowiemy na Twoje wątpliwości.

Co oznacza brak sztywnych zasad w diecie Revitadiet?

Brak sztywnych zasad to pewien skrót wynikający z filozofii/idei zespołu lekarskiego Revitadiet, bo z jednej strony masz narzucone przepisy ( produkty ), ale z drugiej strony :
– możesz je wymieniać pomiędzy tymi samymi posiłkami, a różnymi dniami, czyli np. jeżeli ryby nie chcesz zjeść na obiad we wtorek, to możesz zamienić np. z obiadem zapisanym na piątek.
– jeżeli w przepisie jest pstrąg możesz wymienić na dowolną rybę, którą masz.
– jeżeli w przepisie jest polędwica możesz wymienić na dowolne mięso, które masz – o ile nie jest w wykluczeniach.
– możesz sam wybrać pomiędzy kaszą, ryżem lub komosą ryżową- w zależności co lubisz, na co masz ochotę w danym dniu.

Badanie Beta w Warszawie

Drodzy Państwo, prosimy o zapisanie się na badanie Beta w Warszawie drogą mailową. W momencie zebrania się grupy (wymaganej ilości osób) zaprosimy Państwa na badanie. 

Organizator zastrzega sobie prawo do możliwości niewykonania badania w przypadku nie zebrania odpowiedniej ilości osób. 

Problemy żywieniowe (jak funkcjonować z rozpisaną dietą)
Czy zamiast płynnego oleju można stosować olej w tabletkach, czy działanie będzie identyczne.

Nie promujemy olei w kapsułkach. Najzdrowsze jest korzystanie z olei w formie płynnej. Ważne jest, jak te oleje są pozyskiwane, czyli cała linia produkcyjna i tak np.oliwa z produktów tzw.oleistych jak: oliwki czy rzepak jest łatwiej pozyskiwana niż np. z pestek winogron ( co sobie łatwo możemy wyobrazić)co za tym idzie są to oliwy preferowane przez nas.Ważne jest jak jest konfekcjonowana, najlepiej jeśli w szklanej i w ciemnej butelce. Pamiętajmy,że oliwy przechowujemy w miejscu z dala od promieni słonecznych,a np.olej bogaty w omega 3 jak: olej lniany czy arktyczny musimy przechowywać w lodówce, dodatkowo ich data ważności nie jest długa, o czym warto pamiętać.

Jaką sól używać oraz w jakich ilościach

Sól używamy do smaku w dawce 3g dziennie. Stosujemy sól himalajską/ kłodawską lub sól morską nierafinowaną.
Zapraszamy do artykułu dr Arendarczyk “Czy warto solić ” na stronie głównej w zakładce Porady.

Czy można zamieniać kolejność spożywanych posiłków?

Niestety nie! Kolejność spożywanych posiłków jest bardzo ważna, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Czy są ograniczenia co do rodzajów pitych herbat oraz dopuszczalnej ilości?

Dopuszczalne są 2-3 słabe herbaty dziennie. Pamiętajmy, że herbaty wysuszają i pogarszają stan śluzówki żołądka oraz przyswajalność żelaza. Herbata zielona natomiast podnosi ciśnienie.

Czy pomimo zakazu spożywanych owoców można dodać niewielką ilość drobnych owoców do owsianki?

Tak

Czy można stosować ocet balsamiczny

Tak, ale w dietetyce preferowany jest ocet jabłkowy ponieważ usprawnia procesy trawienne

Czy można stosować pestki dyni, kokos, sezam?

Tak

Czy zamiast cukru można stosować ksylitol?

Tak, ale zdarzają się osoby, które nie tolerują ksylitolu i mają wzdęcia. Nie jest rekomendowany małym dzieciom.

Czy można stosować syrop klonowy/syrop agawy?

Nie

Alkohol, jaki i kiedy?

Alkohol generalnie dla osób ze słabym metabolizmem i problemami zdrowotnymi nie jest promowany. Można poczynić kilka uwag jak np.przy drożdżycy podajemy okazjonalnie destylaty, a nie wino,ani piwo.

Czy możliwe są wyjątki podczas stosowania diety?

W pierwszym etapie przestrzegamy radykalnie diety

Co zrobić w przypadku imprezy okolicznościowej? Czy można wówczas nie przestrzegać jadłospisu?

Tak, chyba że zalecenia lekarskie wskazują inaczej

Czy w trakcie diety można spożywać słodycze?

W pierwszej fazie diety słodycze są całkowicie zakazane, w fazie stabilizującej w chwilach słabości można sięgnąć po migdały lub gorzką czekoladę >70% kakao

Czy można stosować mleko bez laktozy u pacjentów, u których lekarz wykluczył produkty mleczne?

Nie, tylko produkty owcze i kozie

Czy w przypadku silnej nietolerancji na mleko krowie, możemy wprowadzić zamienniki z mleka koziego lub owczego?

Nie , zamienniki możemy wprowadzić tylko przy słabej nietolerancji na mleko krowie, w pozostałych przypadkach również mogą uczulać.

Czy w niektóre dni można spożywać owsiankę z owocami na kolację?

Tak, 1-2 razy w tygodniu pod warunkiem dobrej tolerancji (brak wzdęć), o ile Pana/i jadłospis tego nie wyklucza.

Kiedy należy stosować suplementy?

Suplementy stosujemy między posiłkami

Co zrobić w przypadku zaprzestania stosowania diety zaleconej przez lekarza?

W takim przypadku proponujemy powrót do pierwszego etapu diety przez 4 tyg,jeżeli czas od pierwszej diety nie jest dłuższy niż 3 miesiące i pod warunkiem, że w tym czasie nie doszło do istotnych zmian w Pana/i zdrowiu.
W każdym innym przypadku proszę ponownie wykupić abonament w celu wypełnienia ankiety, tak żeby lekarz mógł zmodyfikować zalecenia żywieniowe i suplementacje.

Dlaczego w codziennym jadłospisie mam uwzględnione zioła takie jak imbir, kurkuma czy cynamon.

Wymienione przyprawy mają charakter termogenny, działają rozgrzewająco praz pobudzają przemianę materii

Dlaczego orzechy i/lub ziarna słonecznika zostały wykluczone z jadłospisu?

Są to produkty mocno alergogenne i niestety ciężkostrawne dlatego nie sprzyjają redukcji masy ciała.

Nie zalecamy ich pacjentom którzy:

 • chcą zredukować masę ciała
 • są alergikami
 • mają tendencję do grzybic
 • mają wzdęcia
 • cierpią na uchyłkowatość jelit
Dlaczego soja została wykluczona z jadłospisu?

Soja nie jest zalecana w naszych dietach ze względu na niskie PH 4-4,5 ( ZAKWASZA) oraz zaburza mechanizm kwasowo-zasadowy.

Jest przeciwskazana:

 • dla osób chcących schudnąć
 • dla osób z zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego
 • dla osób z problemami prozapalnymi
 • dla chłopców w okresie wzrastania
 • dla osób z obrzękami
Czy należy bezwzględnie przestrzegać godzin oraz rodzajów posiłków?

Ważne jest trzymać się wyznaczonych pór posiłków i nie zmieniać kolejności wyznaczonych produktów w ciągu dnia, ale można zamieniać dni posiłków i np. zamiast wyznaczonego dania na śniadanie w poniedziałek można zamienić je ze śniadaniem z innego dnia.

Czy mogę zmienić rodzaj zupy czy muszę stosować się do zaleceń w jadłospisie?

Możesz zmieniać rodzaje zup, tak żeby Ci się nie nudziły i stanowiły bogactwo smaków, najważniejsze jest, żeby nie dodawać mąki, makaronów, śmietany, mleka, jogurtów, zasmażek i kostek z glutaminianem sodu.

Co zrobić jeżeli produkt z jadłospisu mi nie służy?

Jeżeli czegoś nie tolerujesz lub jesteś uczulony omiń ten składnik w diecie. Zgłoś to koniecznie przy wypełnianiu ankiety kolejnej.

Pszenica bezglutenowa

Produkty bezglutenowe nie mogą zawierać składnika -pszenica bezglutenowa-ponieważ inne białka pszeniczne też są słabiej trawione. 

 

 

Gramatura kaszy/ryżu

1 łyżka sypkiej kaszy lub ryżu odpowiada 25g

 

 

Zupa-pójście na skróty

W celu urozmaicenia sobie jadłospisu wystarczy raz w tygodniu ugotować większą ilość bulionu a następnie zawekować lub zamrozić. Bulion należy gotować na dowolnych warzywach/mrożonkach lub tych, które dopuszcza Twój program żywieniowy. Jeżeli w wykluczeniach nie masz wymienionych żadnych warzyw, to znaczy, że możesz jeść dowolne. 

Tym sposobem możesz tworzyć nowe zupy, nie wpadasz w nudę i oszczędzasz czas na jej przygotowanie. Pamiętaj, że jedząc zupy ogrzewasz i regenerujesz organizm, wzmacniasz siły witalne oraz odporność.

 

Zmiana rodzaju ryb/mięsa

Jeżeli w danym przepisie nie odpowiada Ci dany rodzaj ryby lub mięsa pamiętaj, że zawsze możesz go zmienić zgodnie z Twoim własnym programem żywieniowym i wykluczeniami. 

Pamiętaj aby wybierać świeże ryby i mięsa (dziczyzna, królik, cielęcina, jagnięcina, kaczka,gęś-filety bez skóry), nie stosować panierek i przestrzegać procedury przygotowania potrawy. 

 

Jak zaoszczędzić czas i przygotować jedzenie na zapas? Czyli wekowanie potraw

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie naszego cennego czasu i urozmaicenie potraw jest przygotowanie sobie większej porcji jedzenia, która zawekujemy a następnie w dowolnym momencie dnia będziemy mogli ją wykorzystać i ewentualnie zmodyfikować w zależności od naszych preferencji.  

W tym celu należy przygotować słoiki ze szczelnymi zakrętkami, które powinny być umyte, gorące i suche. W tym  celu możemy użyć piekarnika, do którego włożymy słoiki na parę minut. 

Do tak przygotowanych słoików przelewamy jeszcze wrzącą potrawę i zakręcamy słoik. Należy pamiętać aby nie wypełniać słoika po brzegi potrawą, tylko zostawić ok 2-3 cm wolnego miejsca. Kładziemy do góry dnem. Po ostygnięciu należy sprawdzić czy żaden ze słoików nie przecieka oraz czy zakrętki się nie zassały. 

Czy mogę używać foli aluminiowych do przechowywania żywności?

Absolutnie nie. W tego typu foliach zawarty jest glin, pierwiastek, który hamuje wchłanianie jonów żelaza, które są potrzebne do wymiany tlenowej, jak również może obciążyć mózg. 

Kiedy należy przyjmować suplementację witaminową?
1. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczak A,D,E,K podajemy podajemy do posiłków.
2. Witaminy rozpuszczalne w wodzie (wszystkie pozostałe) podajemy w przerwach aby nie doszło do kumulacji w pokarmie.
Problemy medyczne
Dlaczego niektórzy pacjenci nie mogę spożywać surowych pomidorów/ papryki?

Surowe pomidory oraz papryka zawierają solaninę

Czy w czasie terapii odrobaczającej należy wystrzegać się cukru, glutenu i produktów mlecznych?

Tak

O czym należy pamiętać w diecie z niedoborami żelaza/przy wyniszczeniu organizmu?

Sok z kiszonego buraka zawiera betainę, która poprawia trawienie i przyswajalność żelaza-dlatego zalecamy to osobom w czasie regeneracji lub przy anemii.

Po jakim czasie są widoczne pierwsze efekty spadku wagi?

Od 2-4 tygodni

Czy objawy takie jak osłabienie i skoki ciśnienia należy łączyć z dietą?

Tak, należy wówczas zastosować odpowiednią dietę

Czy należy dodatkowo suplementować się witaminami lub probiotykami?

Suplementacja zgodnie z zaleceniem lekarza

Czy w przypadku silnej nietolerancji na mleko krowie, możemy wprowadzić zamienniki z mleka koziego lub owczego?

Nie , zamienniki możemy wprowadzić tylko przy słabej nietolerancji na mleko krowie, w pozostałych przypadkach również mogą uczulać.

Co oznacza słaba nietolerancja?

Słaba nietolerancja oznacza, iż dany produkt można spożywać 1-2 razy w tygodniu.

W jakim celu lekarz zalecił mieszankę jodową?

Aby poprawić wymianę tlenową oraz pracę żołądka.

Czy stosowany jadłospis może mieć wpływ na cykl miesiączkowy?

TAK, jadłospis ma wpływ na cykl miesiączkowy.

Czy problemy ze wzrokiem można łączyć ze stosowaną dietą?

TAK, problemy ze wzrokiem mogą być spowodowane obciążeniem wątroby i woreczka żółciowego dlatego też konieczny jest wówczas jadłospis leczniczy.

Jakie przyprawy należy stosować aby zmniejszyć uczucie wzdętego brzucha?

Ziołami przeciwwzdęciowymi są majeranek, tymianek, bazylia, oregano i kminek.

Dlaczego mam chęć na słodkie?

Ochota na spożycie słodkich produktów może świadczyć o zmienionej florze bakteryjnej. Warto wówczas używać przypraw naturalnych oraz kiszonek ponieważ hamują one działanie bakterii beztlenowych oraz obniżają łaknienie na cukier. 

Dlaczego mam nieświeży oddech?

Przyczyna może znajdować się problemach z uzębieniem ale również może świadczyć o niedomykalności zwieraczy przełyku. Gnijące białko wydziela siarkowodór, który może być odpowiedzialny za specyficzny zapach.

Nie mam apetytu na mięso

Jeżeli organizm odrzuca mięso, to znaczy, że białko nie jest dostatecznie trawione oraz jest możliwy niedobór kwasu solnego. 

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dr Arendarczyk pod tytułem ” Kwas solny” na stronie głównej portalu w zakładce Porady.

Jak wykonać badanie poziomu witD3 ?

 

Przygotowanie do badania i wysłania poziomu witD3

 

1.Wypełnij formularz ,podpisz i przyklej tam jedną naklejkę z kodem kreskowym

2.Drugi kod testowy przyklej na bibule badawczej

3.Trzeci kod testowy zostaw sobie

4.Końcówkę lanceta ( ziloną część)  przekręć żeby móc go użyć   i uaktywnić

5.Przetrzyj palec gazikiem odkażającym

6. Nakłuj palec

7.Pozostaw dwie krople na bibule badawczej ( uwaga na bibule są 4 miejsca na oddanie krwi na wszelki wypadek, ponieważ nie wolno dokrapiać krwi, jeżeli za mało spłyneło, należy powtórzyć badanie w nowym okienku. Nie wolno dociskać palca do miejsca badawczego, krew ma skapnąć na bibułke i przesiąknąć na drugą stronę)

8.Bibuła z krwią musi schnąć ułożona w poziomie przez 1-2h

9.Następnie włóż do koperty i nadaj listem poleconym

10.Po około 7 dniach wynik badania przyjdzie drogą mailową na podany w formularzu adres

11.Wykup abonament w Revitadiet.pl

12.Wypełnij ankietę i dodaj tam skan badania

13.W ciągu 3 dni roboczych dostaniecie Państwo spersonalizowaną dietę z odpowiednio dobraną suplementacją. 

 

 

 

Pomoc techniczna
Zapomniałem hasła

Na stronie logowania/ rejestracji kliknij na „zresetuj hasło”, a następnie odbierz e-mail.

Nie otrzymałem wiadomości e-mail dotyczącej resetowania hasła.

Sprawdź folder SPAM lub wiadomości – śmieci w swojej skrzynce e-mail, w folderze lokalnym na komputerze (w Twoim
kliencie pocztowym oraz na webmailu i w folderze spam).

Nie dostałem linka aktywacyjnego

Sprawdź folder spam lub wiadomości – śmieci w swojej skrzynce e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie techniczne?

Napisz email na adres pomoc@revitadiet.pl