Kurczak duszony w pomidorach

Kategoria: Dania mięsne
Czas przygotowania: 30 min

Mięso z kurczaka pokrój w paski. Cebulę pokrój w pióra. Natkę pietruszki posiekaj. Paprykę pokrój w drobną kostkę. Czosnek posiekaj.
Na patelni rozgrzej łyżkę masła i obsmaż mięso z każdej strony. Kiedy nabierze koloru podsmaż jeszcze przez 10 minut i następnie przełóż na talerz. Na tej samej patelni rozgrzej drugą porcję tłuszczu, dodaj cebulę i podsmaż do zeszklenia. Dodaj paprykę oraz czosnek i połącz składniki. Podlej 3 łyżkami wody i podduś by składniki stały się miękkie. Następnie dodaj mięso orz wlej pomidory (w sezonie warto wykorzystać 2 średnie pomidory pokrojone w cząstki/kostkę), wymieszaj, dopraw i duś jeszcze 5-8 minut. Na sam koniec do dania dodaj natkę i porządnie wymieszaj.

W 2 tygodniu diety można przygotować kurczaka duszonego z groszkiem z porcją batatów. W 3 tygodniu diety kurczaka strogonowa, a w 4 tygodniu diety kurczaka duszonego w porach. Dzięki temu w każdym tygodniu diety można zjeść inną wyżej wymienioną potrawę na ten posiłek, która nie zmieni wartości kalorycznych ani dynamiki trawienia.