Kurczak (filet z piersi) gotowany na parze z sosem sojowym + kasza/ryż/komosa

Kategoria: Mięso / ryby plus skrobia
Czas przygotowania: 25 min

Filet z kurczaka lekko rozbij, jeśli kawałek jest zbyt gruby. Natrzyj sosem sojowym, olejem oraz pieprzem. Ułóż na sitku do gotowania na parze i gotuj 18 minut. Rzepę białą pokrój w plastry (ewentualnie bakłażana), obsyp solą i dowolnymi ziołami, wymieszaj i dołóż do mięsa na 10 minut przed końcem parowania.
Danie podaj z surówką z tartej marchewki oraz tartego jabłka- dopraw składniki octem, pieprzem i delikatnie wymieszaj. Podaj z wybranym dodatkiem węglowodanowym.

W czasie, kiedy gotuje się mięso przygotuj zgodnie z instrukcją kaszę gryczaną lub jaglaną/ryż dziki lub basmati/komosę- wybierz dowolny dodatek zgodny z Twoim programem żywieniowym.

W 2 tygodniu diety można przygotować kurczaka w potrawce z ziemniakami i marchewką. W 3 tygodniu diety kurczaka w mleczku kokosowym, a w 4 tygodniu diety kurczaka (filet z piersi) gotowanego na parze z pieprzem cytrynowym i cukinią. Dodatek węglowodanów jest taki sam, jak w propozycji głównej. Dzięki temu w każdym tygodniu diety można zjeść inną wyżej wymienioną potrawę na ten posiłek, która nie zmieni wartości kalorycznych ani dynamiki trawienia.